KBRN ÜNİTELERİMİZ

DEKONTAMİNASYON (KBRN) ÜNİTELERİMİZ

Dekontaminasyon: İnsan ve çevre sağlığına zararlı kimyasal, biyolojik, radyolojik, nükleer (KBRN) etkilere maruz kalmış kişilerin; vücudundan, eşyalarından patojen ajanların uzaklaştırılması ve etkisizleştirilmesi işlemleridir. Böylece; bir cismi kontamine eden infeksiyon etken mikroorganizmalardan arındırılarak, temas eden kişilerde infeksiyon oluşturma riskinin azaltılması sağlanmış olur.
Mekanik-kimyasal-fiziksel yöntemler kullanılarak alan ve yüzey dekontaminasyonu, tıbbi müdahalelerle de gastrointestinal dekontaminasyon gerçekleştirilerek eliminasyonun artırılması sağlanır.
Şirketimizce üretmekte olduğumuz ve kurulumunu yaptığımız ünitelerimiz, alan ve yüzey dekontaminasyonunu gerçekleştirmeyi kolaylaştırdığı gibi KBRN ajanlarına maruz kalmış insan ve müdahale eden personel risklerini minimuma indirger.
Dekontaminasyon ünitelerimiz kullanım yeri ve alanına göre özel üretildiği için standart ölçülere sahip değildirler. Sadece dezenfeksiyon kabinlerimizde standart ölçülerde üretim yapılmaktadır ancak talepler doğrultusunda kullanım yerine göre özel üretimlerde gerçekleştirilebilmektedir. Dekontaminasyon ünitelerimizin imalatında teknolojik gelişmeler takip edildiği gibi Sağlık Bakanlığımızın ilgili mevzuat ve yönetmelikleri dikkate alınarak üretimlerimiz gerçekleştirilmektedir.

183 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now ButtonHEMEN SİPARİŞ VER